Творча інтернет-майстерня10 лютого 2011 року
В цей день Тренінг-центр став творчою майстернею. Його відвідувачі на деякий час поринули у світ прекрасного і, зокрема, познайомилися з одним із видів декоративно-прикладного мистецтва, яке було представлене постійною читачкою бібліотеки,
майстром народної творчості Мариною Горбатовою. Присутні мали можливість познайомитися з технікою ниткового дизайну і роботами майстрині.


Нитковий дизайн – це мистецтво конструювання картин за допомогою кольорових ниток та декоративних гвіздків. Своїм корінням воно сягає 16-го століття, особливо широко розвинуте воно було в Англії та Америці.

Інформаційних джерел, які б висвітлювали цей напрямок декоративно-прикладного мистецтва, є небагато у фондах бібліотеки, та й взагалі воно недостатньо висвітлене у нашій країні. Доповнюють друковані джерела деякі ресурси в мережі Інтернет, які в основному пропонують познайомитися з роботами авторів, частково з технікою виконання:
http://tehnologiya.narod.ru/rukodelie/rukodelie5.htm,
http://www.liveinternet.ru/users/oliviya2/post144262761/
Вперше з технікою ниткового дизайну Марина Миколаївна познайомилася у Білорусії. Її наставником був Браницький Геннадій Олексійович – доктор хімічних наук, професор, декан хімічного факультету Білоруського державного університету, заслужений діяч наук Республіки Білорусь, почесний громадянин штату Небраска (США).

Ниткова графіка настільки вразила нашу гостю своєю оригінальністю, незвичністю, неповторністю, що вона вирішила спробувати себе у цьому виді творчості. І тепер для неї це не просто захоплення, а вираження її духовного світу.

Майстриня провела майстер-клас – продемонструвала свою творчість усім бажаючим і показала основні прийоми ниткового дизайну. І це було найкращим і найзмістовнішим джерелом інформації для учасників заходу – бібліотекарів і читачів бібліотеки.
Зацікавив присутніх і перегляд відеофільму про вчителя Марії Миколаївни – Г.О.Браницького, в якому він ділиться своєю майстерністю з глядачами.


Сподіваємося, що творчі зустрічі з народними майстрами стануть доброю традицією нашого Тренінг-центру, адже Інтернет є невід’ємною складовою і сучасного творчого процесу.

1 коментарі:

Навчаємося разом сказав...

НВ
Роботи просто чудові. У майстра – золоті руки. Дай Боже їй здоров’я на довгі і плідні роки.

Дописати коментар