Бібліотеки–мости до е-урядування

Ініціатива ”Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування” є частиною Національного плану дій у рамках ”Партнерсва ”Відкритий уряд”, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 220-р. 
У рамках програми ”Бібліоміст” проект залучення населення Волині до вивчення й використання електронних послуг, ресурсів та інструментів е-урядування буде реалізовуватися громадською організацією ”Фундація громадських ініціатив” – переможцем конкурсу обласних проектів. У партнерстві з Волинською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Олени Пчілки буде проведено низку тренінгів на базі Регіонального тренінгового центру, що знаходиться у бібліотеці.

     Бібліотеки Волині навчатимуть основам е-урядування
3 квітня 2013 року
 На базі тренінгового центру ДОУНБ ім. Олени Пчілки відбулася презентація проекту «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування».
Ця ініціатива є частиною Національного плану дій у рамках програми «Партнерство “Відкритий уряд”», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 220-р.
Про нові послуги бібліотек, механізми їх впровадження та роботи з громадою на прес-конференції говорили представники громадських організацій, бібліотек, влади та засобів масової інформації.
За допомогою існуючих Internet-ресурсів та детальної консультації співробітників бібліотек відтепер кожен бажаючий зможе: подати запит чи скаргу в будь який орган державної влади, замовити квиток в будь-яке місце земної кулі, самостійно розрахувати пенсії і виплати на випадок безробіття та отримати безліч інших послуг.
Директор ДОУНБ ім. Олени Пчілки Стасюк Людмила Антонівна зауважила, що вільний доступ до інформації, зокрема, мережі Інтернет є необхідною передумовою функціонування сучасного суспільства. Проте, більше 60% українців не мають можливості регулярно користуватися Інтернетом. Більшість з них – це мешканці невеликих сіл та містечок, які не мають необхідної техніки, навичок використання її та вільного доступу до інформації мережі Інтернет. Але тепер завдяки реалізації таких проектів, як «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», бібліотеки-учасниці програми «Бібліоміст» (IREX) – навіть в сільській місцевості – зможуть надавати своїм відвідувачам безкоштовний онлайн-доступ до широкого спектру електронних послуг, а також професійну консультаційну підтримку. До речі, таких бібліотек у Волинській області вже більше 80.
Євпак Юлія, керівник проекту від ВОГО «Фундація розвитку громад», повідомила, що в рамках даного проекту заплановано протягом наступних чотирьох місяців проведення ряду тренінгів для бібліотекарів, пенсіонерів, безробітних, студентів, сільських голів Волинської області. До співпраці запрошено працівників бібліотек, представників депутатського корпусу, які працюють для громади Волинської області, і мають бажання надавати населенню електронні послуги за допомогою сучасних технологій. Також планується інформаційна компанія для населення, в рамках якої розробляються рекламні буклети, брошури та плакати. Крім того, заплановані "круглі столи" з представниками влади, дискусійні зустрічі у форматі «влада – бібліотека – громадські активісти» та міжрайонна скап-конференція з владою області, яка продемонструє, що можна вирішувати нагальні питання за декілька хвилин.
Проект реалізується Волинською обласною громадською організацією «Фундація розвитку громад» спільно з Волинською державною обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Олени Пчілки за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках програми "Бібліоміст". Ця ініціатива є частиною  Національного плану дій Партнерства «Відкритий уряд», затвердженого Кабінетом Міністрів України.


Е-урядування: реальний результат
Винагороду від програми ”Бібліоміст” отримали Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олени Пчілки та Волинська обласна організація ”Фундація розвитку громад ” як переможці конкурсу ”Е-урядування: реальний результат”. Планшети Asus Google Nexus 7 були вручені Роману Михальчуку та Ользі Хомяк 29 жовтня в м. Київ під час міжнародного наукового конгресу з розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та розбудови інформаційного суспільства  в Україні.

На розгляд конкурсної комісії були подані історії успіхів за результатами впровадження бібліотекою і громадською організацією спільного проекту ”Публічні бібліотеки – мости до е-урядування” (квітень-серпень 2013 р.). Саме вони потрапили до тих історій, які ілюструють ефективне виконання завдань проекту та досягнення відчутних змін у сприйнятті та рівні використання інструментів е-урядування серед населення України.

”Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування: модель електронного суспільства”
 Цей проект отримав перемогу в конкурсі розвитку електронного урядування програми ”Бібліоміст” і продовжив спілкування бібліотеки з різними групами користувачів з метою вивчення електронних адміністративних послуг. Волинська ДОУНБ ім. Олени Пчілки і Волинська обласна громадська організація ”Фундація розвитку громад” – автор проекту – є партнерами у продовженні впровадження даної ініціативи. Пріоритетним напрямком в освоєнні електронних послуг в рамках даного проекту є електронна податкова звітність для підприємців. Також в проекті мають місце знайомство з ініціативами ”електронна лікарня” та ”електронна освіта”. Для практичного знайомства з адміністративними послугами передбачені екскурсії  в Центр надання адміністративних послуг м. Луцька.
Електронна податкова звітність і бібліотеки: робоча зустріч
Електронну податкову звітність опановували бібліотекарі  
Електронні послуги для користувачів – через сучасні бібліотеки
Електронна освіта
Електронна лікарня
Електронні послуги – для користувачів
Тренінг для бібліотекарів з е-урядування
Правові консультації в режимі он-лайн
Бібліотекарі волинських бібліотек продовжують вивчати е-послуги
Користувачам бібліотеки – про модель електронного суспільства
Про е-послуги для платників податків – бібліотекарям Ківерцівського району
Новий проект з електронного урядування 
Прес -конференція 
Зустріч бібліотекарів з податківцями 
До електронного суспільства – через сучасні бібліотеки 
Як створити власне підприємство

0 коментарі:

Дописати коментар