Юридична консультація в бібліотеці

25 лютого 2025 року
Сьогодні в нашій бібліотеці відбувся прийом громадян, який провів Єлов Віталій Андрійович, керівник юридичної клініки «Ad Astra» ВНУ імені Лесі Українки, адвокат.

Під час зустрічі були розглянуті важливі юридичні питання, зокрема:
📌 Умови та підстави виходу жінок на пенсію за віком – експерт детально пояснив чинне законодавство, необхідний страховий стаж та можливості дострокового виходу на пенсію.
📌 Питання спадкування – учасники дізналися про порядок оформлення спадщини, права спадкоємців та особливості спадкування за законом і за заповітом.

Дякуємо Віталію Андрійовичу Єлову за кваліфіковані роз’яснення та корисні поради! 👏

Онлайн-презентація книги Романа Кирнасова "Аніка"

12 лютого 2025 року
У Волинському РТЦ в рамках проєкту "Письменники в прямому етері" відбулася онлайн-презентація книги Р. І. Кирнасова "Аніка", що входить до серії «Людина з нізвідки». Автор відомий своїми історичними дослідженнями та художніми творами, в яких розкриває долі людей у непростих суспільних умовах.

Що буде найважливішим для всього людства, коли прогрес досягне можливості проходити крізь червоточини? Вивчення історії у її справжньому вигляді! Та проникаючи у минуле, ми ризикуємо змінити сьогодення. Але хто не ризикує, той… А можливо, історія вже змінена…
Запрошуємо переглянути запис етеру за посиланням: 👉 https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=570323419303293

Питання проходження військової служби в період воєнного стану

11 лютого 2025 року
У Волинському регіональному центрі триває консультування громадян із правових питань як в онлайн, так і в офлайн форматах. Фахівці обласного центру надають безоплатну правову допомогу внутрішньо переміщеним особам, соціально вразливим верствам населення, а також жителям віддалених населених пунктів відповідно до затвердженого плану діяльності.

Під час чергового прийому консультування здійснював голова Волинської обласної організації Союзу юристів України, доцент юридичного факультету ВНУ імені Лесі Українки Ігор Билиця. Основною темою обговорення стали правові аспекти проходження військової служби в умовах воєнного стану.

Під час обговорення було розглянуто ключові питання, що стосуються мобілізації, прав і обов’язків військовослужбовців, соціальних гарантій для них та їхніх сімей. Окрему увагу приділили  правовому регулюванню служби за контрактом, а також можливостям правового захисту військовослужбовців у разі спірних ситуацій.

Навчання в межах проєкту «Якісні бібліотечні послуги – жителям громади Волині»

11 лютого 2025 року
У Хабі цифрової освіти Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки відбулося навчання в межах проєкту «Якісні бібліотечні послуги – жителям громади Волині», який впроваджують відділ автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій та науково-методичним відділом.
Зі вступним словом до учасників заходу звернулася т.в.о. директора Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки Наталія Граніч. Вона підкреслила важливість підвищення професійних компетенцій бібліотекарів в умовах постійних змін та розвитку цифрових технологій.
Під час тренінгу бібліотекарі Підгайцівської ТГ розглянули дві важливі теми:
 
👉«Інформаційна та кібербезпека в месенджерах».
Цей тренінг спрямований на навчання основам захисту своїх даних та безпеки в популярних месенджерах. Завідувачка відділу автоматизації і комп'ютерних бібліотечних технологій Софія Ворожейкіна ознайомила учасників з потенційними загрозами, такими як: шкідливі посилання, витік даних та інші кіберзлочини, що можуть виникнути при використанні месенджерів. Тренінг також включав стратегії безпеки: налаштування двофакторної аутентифікації, управління доступом до особистої інформації та інші важливі практики для захисту приватності та уникнення атак у цифровому середовищі.

👉«Роль психолога та важливість психічного благополуччя: хто це і для чого це потрібно» (в рамках проєкту «Психоедукація») – провела психологиня Сілкова Анна.

Цей захід дозволив нам спільно розглянути й обговорити ключові аспекти психічного здоров'я та роль фахівця в цьому процесі.
На тренінгу вдалося зосередитися на наступних питаннях:
  • визначили поняття психічного благополуччя та розглянули його складові; 
  • обговорили важливість збереження психічного здоров'я у сучасному світі; 
  • висвітлили функції та завдання психолога у сфері психічного здоров'я;
  • розглянули, як психолог може допомогти в розв'язанні проблем та покращенні якості життя;
  • проаналізували види проблем, з якими звертаються до психолога та розглянули поширені міфи про психологічну допомогу;
На завершення всі пройшли тест на ментальне благополуччя та негативний вплив роботи на психічне здоров’я
Навчання у Хабі цифрової освіти допомогло бібліотекарям не тільки підвищити свій рівень цифрової грамотності та психологічної стійкості, а й сформувати нові навички для надання якісних та безпечних бібліотечних послуг жителям Волині.
Учасники висловили подяку за отримання знань та спільно визначили важливість подальшого розвитку таких ініціатив.

Тренінг "Внутрішній ресурс, конфлікти та енергія"

8 лютого 2025 року
Тренінг від психологині Неоніли Кухарук був присвячений усвідомленню власних бажань, почуттю безпеки та стратегіям протидії конфліктам.
Фахівчиня дала такі поради, щодо того як розвʼязати внутрішньоособистісний конфлікт:
  • усвідомити конфлікт – назвати, що саме турбує;
  • аналізувати свої цінності та потреби – чи дійсно це моє бажання?;
  • визначити страхи – що найгірше може статися?;
  • працювати з обмежуючими переконаннями – чи справді я достатньо хороший;
  • приймати рішення, навіть якщо воно не ідеальне – дія краще, ніж застій.
«Людина – складна істота: їй треба їсти, і спати, і щоб хтось казав: «Ти молодець!». Якщо наші базові потреби, такі як їжа, сон, безпека і любов, не закриті – буде біда: конфлікти, вигорання, бажання втекти в гори, але без сил навіть валізу не збережеш», – поділилася психологиня.
Це була зустріч про важливе: про себе, свої цінності та внутрішню опору.