Децентралізація: волинський аспект. Питання діяльності бібліотек.18 листопада 2015 року

 У Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки відбулася чергова зустріч з представниками Офісу реформ у Волинській області – експертами Світланою Думською та Петром Верзуном, яка була присвячена обговоренню реформи децентралізації, зокрема, її впливу на галузь культури взагалі і тих викликах, які стоять перед бібліотеками краю, адже до цього часу їх життя було регламентоване централізацією. На ці питання і був спрямований вектор дискусії.

Учасниками зустрічі у бібліотеці були Валерій Дмитрук –  начальник управління культури Волинської облдержадміністрації,  Людмила Стасюк – директор Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, Наталія Граніч – директор обласної бібліотеки для дітей.

Петро Верзун в своїх передбаченнях припустив можливе скорочення мережі установ культури, оскільки саме громада в процесі децентралізації влади буде вирішувати їх подальшу долю. Тому, як наголосив, пан Петро, важливо почути аргументовані думки самих працівників культури та керівництва галузі стосовно місця цих установ в реформаторській діяльності і подальшого їх шляху.

Валерій Юхимович підкреслив те, що установи культури, в першу чергу, самі повинні відстоювати право на існування в нових умовах через активну діяльність. Що стосується бібліотек, особливо тих, що є учасниками програми «Бібліоміст», то місцева влада брала певні зобов’язання щодо їх утримання. Тому збереження цих бібліотек і виконання зобов’язань перед грантодавцями є «справою честі» і під час процесів реформування системи влади.

Наталія Граніч вважає, що необхідно зберегти всі бібліотеки, оскільки вони як інформаційні, соціокультурні, освітні центри мають неабиякий вплив на розвиток інтелектуального рівня громадян. Обов’язковим на перших етапах реформи, вважає Наталія Василівна, повинно бути співфінансування бібліотечних закладів і з боку держави,  і з боку місцевих громад.

Людмила Стасюк зупинилася на проекті «Мінімальних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні», який виставлений на обговорення громадськості. В новому документі, зокрема, відкриття бібліотеки пропонується на 500-750 жителів зони обслуговування за умови, що відстань між бібліотеками не перевищує 3 км. За рішенням відповідних органів місцевого самоврядування, наголосила Людмила Антонівна,  можуть створюватися й інші бібліотеки.

Свої питання експертам поставили представники районів, які мали можливість долучитися до розмови за посередництва бібліотек та корпоративно-комунікативної програми Microsoft Lync, наданої безкоштовно програмою «Бібліоміст». 

1 коментарі:

DOUGLAS CLIFFORD сказав...

В настоящее время мы предлагаем плавающей схеме кредита по процентной ставке в размере 2% с правильно оформленной ID.
Вы можете отправить запрос на любую сумму кредита вам нужно.
Мы предлагаем кредиты в пределах от $ 5,000.00 USD Мин. $ 5,000,000.00 USD Макс.
Мы долгосрочный кредит от пяти (5) до пятидесяти (50) лет максимум.
Вы должны напрямую связаться с нашим займа компании по электронной почте: arkgreatnessloanfirm@hotmail.com

Если вы заинтересованы в нашем финансовом предложении и хочет приобрести кредит от нас, свяжитесь с нами и дать нам подробности ниже, и что необходимо будет инициировать сумму займа соответственно.

Имя: ___________________________
Имя: ____________________________
Пол: _______________________________
Семейное положение: _______________________
Контактный адрес: ______________________
Город / Почтовый индекс: ________________________
Страна: ______________________________
Дата рождения: ________________________
Сумма займа необходимо как: ________________
Кредит Продолжительность: ________________________
Ежемесячный доход / Годовой доход: _________
Оккупация: ___________________________
Цель для кредита: _____________________
Телефон: ________________________________
Факс: __________________________________

В знак признания этих деталей будет послана хорошо вычисляемые условия, включая соглашения.

Благодарю вас за ваше покровительство!

С Уважением,
КОВЧЕГ величии GLOBAL ЗАЙМА ФИРМЫ.
E-mail: arkgreatnessloanfirm@hotmail.com
Добавьте нас на Facebook: arkgreatnessloanfirm@hotmail.com
Вы также можете следовать за нами на Twitter: @agglf_loan
Посетите наш сайт для получения дополнительной информации: http://arkgreatnessloanfirm.webs.com/

Дописати коментар