Бібліотеки Волині підвищували рівень цифрових навичок у своїх громадах


3-7 червня 2024 року
Координатори Хабів цифрової освіти на базі Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки проходили навчання у межах проєкту Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках - Хабах цифрової освіти». Спеціалізовані тренінги, що проводили Харчук Наталія та Ворожейкіна Софія – тренери регіонального тренінгового центру для бібліотекарів. А також запрошені лектори: Олена Кузьмич, кандидат філологічних наук, фахівчиня з взаємодії з органами влади благодійного фонду «Рокада»; Олег Стецкевич, доцент кафедри педагогіки та інноваційної освіти НУ «Львівська політехніка», кандидат педагогічних наук, Google for Education Certified Trainer; Анна Сілкова, бібліотекар Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, дипломований психолог; Анна Карамишева, активна громадська діячка, засновниця першої на Волині Дитячої медіа школи COOL Media School та експертка-консультант Асоціації Ганна Мацієвська, допомагали в організації роботи Хабів цифрової освіти нашої області.

Проєкт реалізує ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації.

Ініціатива впроваджується в усіх областях України у два етапи. Спершу організовують навчання для координаторів Хабів цифрової освіти області. А ті, своєю чергою, проведуть заняття із цифрової грамотності та нададуть консультації для відвідувачів бібліотек.

Проєкт покликаний допомогти координаторам створити Хаб цифрової освіти на базі бібліотеки або удосконалити діяльність вже існуючого. Для цього, зокрема, розглядаються підходи до організації роботи Хаба, надання основних та додаткових послуг і сервісів, розробки комунікаційної стратегії та створення контенту для соціальних мереж, а також компетентності координаторів.

Це вже другий етап спільної роботи партнерів над підвищенням інституційної спроможності бібліотек-Хабів країни. Минулого року ВГО Українська бібліотечна асоціація, UNDP та Швеція у співпраці із Мінцифрою реалізували аналогічний проєкт у 12 областях країни. У його межах, зокрема, розробили посібник «Бібліотеки – Хаби цифрової освіти», покликаний допомогти організувати ефективну діяльність Хабу цифрової освіти у бібліотеці.

0 коментарі:

Дописати коментар