Секрети успішної презентації

26-27 жовтня 2011 року

 У Волинській ДОУНБ ім. Олени Пчілки відбувся семінар-тренінг для завідувачів відділів обслуговування центральних районних (міських) бібліотек. Після відкриття заходу директором Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки Л.Стасюк і виступу заступника начальника управління культури В.Дмитрука увагою присутніх заволоділи літератори.
 Ніна Горик, голова Волинської обласної організації Націонадьної спілки письменників України, та Галина Яструбецька, доцент кафедри української літератури Луцького гуманітарного університету, познайомили з літературними процесами та станом видавничої діяльності на Волині.
  Ще одним особливо приємним моментом семінару-тренінгу  була присутність Івана Корсака – головного редактора газети ”Сім’я і дім”  і колективу редакції. Газета є одним з улюблених видань читачів бібліотек, і тому присутнім було цікаво почути про творчі будні команди журналістів, їх розповіді про зустрічі з цікавими особистостями і просто сімейні історії. На згадку про зустріч журналісти подарували бібліотекарям свої книги.

 Про  роль ведучого в проведенні  масового заходу розповідала Людмила Голотюк, викладач ДУКіМ ім І. Стравінського.
 У рамках семінару-тренінгу  відбувся тренінг зі створення успішних презентацій. Провела його Настя Мах-Мазурок, регіональний представник програми ”Бібліоміст” на Волині. Як правильно вибрати аудиторію, методи та засоби проведення, а також модель самої презентації – розповідала тренер. Увагу присутніх було також зосереджено і на оформленні самої мультимедійної презентації – зображенні, шрифтах при подачі тексту, формах фотоматеріалу, інше.


 Приклади використання мультимедійних презентацій у заходах показали Жанна Литвина – завідувач відділу читальних залів Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки, та Тетяна Швай – завідувач відділу читальних залів обласної бібліотеки для юнацтва.

 Як практичне завдання учасники тренінгу виявляли помилки у наданих матеріалах, а потім їх обговорювали. Пробували також самі створювати презентацію у програмі Power Point.

 Наступний день був присвячений виїздові у Горохівську ЦБС. На базі центральної районної бібліотеки продовжував роботу семінар-тренінг. Зокрема, тут відбулася творча дискусія ”В центрі уваги – користувач: шляхи стимулювання читацьої активності”. Ведучі – Є. Євтушок та С. Ворожейкіна, тренери Волинського РТЦ, увагу присутніх зосередили на використанні новітніх інформаційних технологій в роботі з читачами, зокрема, застосуванні мультимедійних технологій при проведенні соціокультурних заходів.
 Учасники семінару-тренінгу  мали можливість переглянути презентації учасників, а також познайомитися з досвідом роботи з читачами у Горохівській ЦБС.
 В кінці роботи семінару-тренінгу учасники висловили свої враження від почутого і побаченого у відгуках.

3 коментарі:

Анонім сказав...

Ваша навчальна програма в тренінг - цетнрі мені дуже сподобалася. Дякую.

Анонім сказав...

на навчанні я створила блог своєї бібліотеки.Дякую.

Катерина сказав...

Щиро вдячна за навчання. Було дуже цікаво та пізнавально.

Дописати коментар